Монтаж котельного обладнання

Монтаж котлів

Монтаж котлів в приміщенні котельні дуже відповідальний крок на шляху до її запуску. Перед підключення твердопаливного котла чи інших котлів необхідно провести безліч нелегких розрахунків і підготувати місце для необхідного обладнання. Приміщення котельні повинно бути обладнане відповідно до всіх норм пожежної безпеки та враховувати необхідні будівельні норми. Майбутня котельня повинна мати проектну документацію, ряд погоджень з контролюючими органами, а також сертифікати обладнання, дозволу на врізку газу і експлуатацію котельні.

Крім вищевказаних паперів, обладнюючи приміщення котельні пам’ятайте про установку газового лічильника (в деяких випадках і лічильника електроенергії), пальників, аспіраційних установок, теплообмінників та іншого.

Монтаж котлів у приміщеннях може здійснюватися двома способами:

Перший, найпоширеніший спосіб, установка котла здійснюється всередині приміщення котельні;
Другий спосіб має на увазі перенесення вже зібраного котла в приміщення.
Підключення твердопаливного котла

Монтаж котлів – складний процес. Установка котла може відбуватись першим або другим варіантом, після монтажу і ретельного огляду, обов’язково проводяться випробування підключення твердопаливного котла чи інших котлів. В першу чергу проводиться випробування гідравлічним тиском, потім ізолюють котел за допомогою вогнетривкої цегли або інших вогнестійких матеріалів.

Після ізоляції зазвичай приступають до установки фронтової плити і  коробки.

Після цього необхідно приступати до установки однієї з найважливіших частин котельні – насосів.

При установці насосів необхідно в першу чергу перевірити відповідність отворів відповідного агрегату до отворів у фундаменті будівлі, потім проводиться сам монтаж насосів до фундаменту будівлі, їх налаштування, перевірка роботи та заливка бетоном кріпильних гнізд.

Дана послідовність дуже важлива, адже насоси повинні бути встановлені без найменших порушень, кожне з яких може привести насос до небажаних вібрацій, а після закінчення часу і всю систему в неробочий стан.

Установка котла

Після успішного монтажу насосів нарешті можна перевірити всю систему в цілому. Випробування проводяться в залежності від типу котла, робочого тиску, при температурі в приміщенні котельні не менше 5 градусів за Цельсієм. Якщо усі перевірки успішні, то установка котла виконана коректно і добре.